Umění prožitku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V dnešní době je běžné být při masáži naprosto pasivní. Ano, přišli jsme si přece odpočinout a nebo nás navíc ještě něco bolí, tak jakápak aktivita? Je to v pořádku. Především u klasických, sportovních či relaxačních masáží určitě. A i tantrickou masáž můžeme takto prožít. Pokud ale pracujeme s energií, máme možnost posunout své prožívání ještě někam dál. Netřeba se do ničeho nutit. Naopak - spíš si dovolit být přirozený, uvolněný a otevřený....a zbytek (ať už je to cokoliv) příjde sám.....aktivní přijímání masáže nemusí být na první pohled ani rozeznatelné od pasivního. Je to o vědomí a uvědomování si sebe sama, toho co chci, co je mi příjemné, jak se s tím cítím a jak se vůbec cítím....a jen být v souladu s tím. Mým přáním a záměrem je vytvářet prostředí a atmosféru bezpečí a neomezených možností. Vše, co se děje za mými dveřmi, tam zůstává a vy si můžete dovolit dát prostor všem pocitů a projevům, které v sobě máte nebo které příjdou. 

Již mnohokrát jsem slyšela a i sama sebe přistihla, jak naprosto automaticky děním masáže jen pasivně procházím. Někdo dokonce raději ani nedýchá, když je mu něco nepříjemné - zatne zuby a prostě to vydrží a nakonec za to ještě zaplatí. Ano, u fyzioterapeutických masáží je bolest běžná a nejspíš je to v pořádku.....ovšem tantra je jiná!

Když pominu vaginální a anální mapování (jelikož patří do terapeutických masáží), tak při tantrické masáži či rituálu se máte cítiti dobře ba dokonce úžasně (ať už to pro vás znamená cokoliv) a to po celou dobu masáže. Tantra je o toku energie, který když se rozpohybuje je velmi mocný, léčivý, energetizující a oživující. Masérka vám tuto energii rozproudí po těle, ale zážitek, který si z masáže odnesete, může být mnohem lepší a výživnější, když se zapojíte i vy a masáž přijímáte aktivně.

 

Co je to AKTIVNÍ PŘIJÍMÁNÍ MASÁŽE?

1. Jsem tady a teď.
2. Vnímám své tělo a to jak se cítí.
3. Umím to dát najevo.
4. Dýchám.
5. Projevuji se zvukově.
6. Hýbu se.
 
 

1. Jsem tady a teď

Kouzelná věta, která je odpovědí a řešením pro širokou škálu lidských starostí. A přitom tak prostá. Neexistuje ani minulost ani budoucnost, je jen přítomnost. Pokud jsem masírován, mé myšlenky jsou na mém těle, vnímám doteky, vnímám styk své kůže s rukou masérky, cítím vše, co se děje v mém těle. Ostatní myšlenky nechávám odplout.

 

2.  Vnímám své tělo a to jak se cítí

Dovolím si procítit, jak moje tělo reaguje na podněty, které přicházejí. Jak jej rozvibrovala hudba, jak jej naladila vůně v pokoji, co se děje při konkrétním doteku. Není třeba nic analyzovat a přehnaně konkretizovat – stačí být bdělý ve svém těle a hlavu nechat spát.

 

3.  Umím to dát najevo

Nejkrásnějším darem je pro mě klient, který nemá ostych dávat najevo své pocity z masáže. Není třeba mluvit (mnohdy je stejně jazyk příliš omezený na vyjádření prožitkových věcí a navíc zbytečně aktivuje mysl, která má v době masáže dovolenou), vše řekne tělo samo, pokud mu to dovolíme a bez cenzury dáme průchod reakcím, které přicházejí. Díky tomuto může vzniknout skvělá interakce mezi klientem a masérkou, naladí se na stejnou vlnu a vytvoří mnohem hlubší prožitek.

 

4. Dýchám

Dech přináší do těla život a roznáší energii do celého těla. Pomáhá regulovat tok sexuální energie a dává tak klientovi nástroj, kterým mj. může ovládat načasování své ejakulace  či intenzitu vzrušení. Především u „Velkého tahu“ je dech naprosto nezbytnou součástí celé techniky. S dechem si můžete hrát a zkoušet, co přináší do vašeho těla. Zkuste střídat rychlost dechu, jeho hloubku, intenzitu, úplné vydechnutí, chaotický dech atd. Čili milé dámy, milí pánové dýchat dýchat dýchat!!

 

5.  Projevuji se zvukově 

Zvuk je vibrace a vibrace je také přenos energie. Mnoho pocitů se jen těžko vyjadřuje slovy, ale docela snadno je možné je vyjádřit pouhým zvukem. Tělo ze sebe vydá zvuk přirozeně samo a je většinou přesně v takové kvalitě jako podnět, který ho vyvolal. Nemusíte se ostýchat. Masérky milují odezvu na procesy, které probíhají pod jejich rukama. Je to pro nás čest a informace o rozpoložení klienta. Díky tomu můžeme masáž lépe přizpůsobit a být více navnímané na klienta. Takže klidně vzdychejte, hekejte, vrňte, broukejte, kňučte, plačte, křičte, či cokoliv jiného.

 

6.  Hýbu se

Pohyb je další mocnou technikou aktivního přijímání masáže. Tělo je dokonalé zrcadlo našeho vnitřního rozpoložení – to, co se děje uvnitř, se projeví na těle. Někdy i jako nemoc, která nás varuje, svaly, které nám zatuhnou, rozložení tuku v těle, bolesti, projevy kůže, kvalita nehtů či vlasů (lámavost, skvrny, suchost, třepení atd.) a mnoho dalšího. To vše jsou reakce na procesy probíhající uvnitř – je to mapa našich minulých traumat či zranění , ale také informace o vašem životním stylu, zda máte starosti, zda žijete v souladu se svoji duší atd. Je to vzkaz majiteli těla (obraz s výzvou, varováním někdy i prosbou) – tohle je tak a tak, potřebuješ si odpočinout, zadržuješ v sobě emoce, které tě rozežírají atd.  Úžasné ale je, že to funguje i naopak – tedy že skrze tělo, jde ovlivnit vnitřní rozpoložení. Rozpustit usazená traumata, odbourat bolesti z minulosti. Nejsilnější metodou je pro ženy vaginální mapování. Pro muže anální mapování. Ideálně pro partnery – vědomé milování. Nicméně i jakákoliv jiná tantrická masáž a nakonec i masáže jiného druhu jsou v tomto velmi účinné. Je ale třeba aktivně přijímat a podílet se na tom, co se děje s mým tělem. Pohyb je cesta, která velmi pomáhá léčit, když narazíme na nějaký blok, bolest, trauma a zároveň je způsobem prožívání. Život je představován pohybem – vše v našem těle se neustále hýbe (naše srdce neúnavně bije, naše buňky se stále obnovují, krev v našem těle proudí a roznáší kyslík, i naše nehty stále rostou, vyměňuje se nám ochlupení…) vše je v pohybu – je to jedna z hlavních známek života. Je přirozené se pohybovat i u masáže. Nemám samozřejmě na mysli, že budete pochodovat po místnosti a masérka v klusu za Vámi hladit vaše tělo. Píšu zde o přirozených projevech, které korespondují s přívaly vln energie do těla. Vrťte se, kruťte se, prohýbejte, třepejte končetinami, houpejte boky, bouchejte do matrace, protahujte se, hybejte se v patách, kruťte kotníky, vystrkujte zadeček … dělejte cokoliv, co zrovna cítíte, že vaše tělo potřebuje.